wtorek Kwiecień 23, 2019

Nowe boiska przy ul. Ułańskiej

2014.08.28 287 Wyświetleń Możliwość komentowania Nowe boiska przy ul. Ułańskiej została wyłączona
Teren przy ul. Ułańskiej z atrakcjami
Fot. UM Świdnica

Zakończono przebudowę terenu przy ulicy Ułańskiej. Odbiór obiektu przewidziany jest na piątek, natomiast w sobotę 30 sierpnia o godz. 10.00 zaplanowano otwarcie całego kompleksu. Po gruntownej rewitalizacji teren ten zyskał zupełnie nowe oblicze.

Przypomnijmy, że w ramach projektu wykonano dwa nowe boiska sportowe do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę i siatkówkę, plac zabaw dla dzieci, strefę rekreacyjną dla seniora z elementami małej architektury oraz siłownię pod chmurką i parking samochodowy wraz z platformą rekreacyjną na skarpie. Projekt, którego nazwa brzmi: „Budowa infrastruktury przestrzeni publicznej na rewitalizowanym terenie powojskowym ul. Ułańskiej w Świdnicy”, opiewa na ponad 3,5 mln zł. z czego 2,99 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania ze środków zewnętrznych. 

Oprócz boisk i strefy rekreacyjnej na tym terenie wykonane zostały także specjalne balustrady i bariery ochronne, nowe chodniki, teren zielony oraz oświetlenie uliczne. Nie zapomniano także o osobach niepełnosprawnych, dla których między strefą seniora a parkingiem wybudowano specjalną pochylnię ułatwiającą korzystanie z tego terenu. 

Od soboty mieszkańcy będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych w ramach tej inwestycji.

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Rekordowy Zjazd Świdniczan za nami

Rekordowy Zjazd Świdniczan za nami

Nowy rok szkolny w Świdnicy

Nowy rok szkolny w Świdnicy

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone