wtorek Kwiecień 23, 2019

Alicja Synowska bez wsparcia PO?

2014.09.01 250 Wyświetleń Możliwość komentowania Alicja Synowska bez wsparcia PO? została wyłączona
Alicja Synowska
Alicja Synowska

Obecnie coraz bardziej prawdopodobne wydaje się że to obecny Prezydent, a nie Alicja Synowska, uzyska poparcie Platformy Obywatelskiej.

Lokalne władze PO ogłosiły wprawdzie, że jej kandydatem na prezydenta Świdnicy będzie wicestarosta Alicja Synowska, jednak zrobiły to bez konsultacji z władzami PO.

Czas na zgłoszenie jest coraz mniej jednak wicestarosta Alicja Synowska nie chce zrezygnować z ubiegania się o fotel prezydenta.

Ta sytuacja może przysporzyć sporo problemów. Przede wszystkim za sprawą negocjacji prezydenta Wojciecha Murdzka (Wspólnota Samorządowa) z władzami wojewódzkimi PO na temat jego ewentualnego startu w wyborach do Sejmiku Dolnośląskiego oraz na prezydenta miasta. Pomięcie w tych negocjacjach lokalnych struktur PO z pewnością nie zostanie bez echa. Urzędujący prezydent Świdnicy ogłosił kilka tygodni temu, że decyzję dotyczącą zamiaru kandydowania na fotel włodarza miasta podejmie i ogłosi na przełomie sierpnia i września. W swoim oświadczeniu powiedział też, że jego zdaniem nasze miasto do tej pory nie miało wystarczająco wpływowych reprezentantów w samorządzie wojewódzkim. Prezydent według nieoficjalnych źródeł rozważa na poważnie start i z listy do sejmiku, i na szefa miasta.

Jak wygląda wybór kandydatów partyjnych najlepiej obrazuje sytuacja z Panią Alicją Synowską. Nie  liczą się decyzje lokalnych struktur, ostateczna decyzja należy do zarządu regionu. Pomimo tego, że nie ma realnych szans na zwycięstwo w sondażu przeprowadzonym przez pracownię Homo Homini na zlecenie Zarządu Regionu PO uzyskała 22% poparcia, Wojciech Murdzek 38%.

Alicja Synowska już raz wystartowała w wyborach na stanowisko prezydenta Świdnicy w 2006 roku, uzyskując 19,86% poparcia.

 

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
KNP Wałbrzych

Kongres Nowej Prawicy chce rządzić Wałbrzychem

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone