wtorek Kwiecień 23, 2019

Krytykują program Mieszkanie dla Młodych

2014.09.22 243 Wyświetleń Możliwość komentowania Krytykują program Mieszkanie dla Młodych została wyłączona
Krytykują program Mieszkanie dla Młodych
Fot. sxc.hu

Narodowy Bank Polski krytykuje rządowy program Mieszkanie dla Młodych (MDM), wytykając w raporcie m.in., że wspiera tylko rynek pierwotny nieruchomości mieszkaniowych i nie dość akcentuje problemy polityki prorodzinnej.

Program MDM wspiera wyłącznie rynek pierwotny i wszystkich nabywców, niezależnie od dochodów. W niedostatecznym stopniu akcentowane są też problemy polityki prorodzinnej” – to przytaczany przez „GPC” fragment „Raportu o sytuacji na rynkach nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w 2013 r.”  – pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

Jak relacjonuje „Codzienna”, dodatkowobank centralny ocenił MDM, jako „wspierający sektor deweloperski, a nie realizujący cele społeczne„, sygnalizując, że „poprzez konkurencję mieszkań z wtórnego rynku ogranicza się przyrost cen subsydiowanych mieszkań na rynku pierwotnym”.

NBP uważa, że w celu poprawy sytuacji „powinno się wspierać zakupy zarówno nowych mieszkań, jak też tych z rynku wtórnego, by konsument miał większe możliwości wyboru, zwłaszcza mieszkań tańszych” – pisze „GPC”.

MDM zastąpił działający od 2006 r. program Rodzina na Swoim, w ramach którego rząd wspierał zakup mieszkania, domu zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Źródło: PAP

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Jak rozmawiać z Chińczykami?

Droga do Chin. Naukowcy opracowali podręcznik dla samorządowców

Budżet obywatelski

Budżety obywatelskie będą sterowane centralnie, z Warszawy?

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone