czwartek Kwiecień 25, 2019

Murdzek oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej

2014.09.16 493 Wyświetleń 1 odpowiedź
Wojciech Murdzek
Wojciech Murdzek

Wyjaśniła się kwestia poparcia Platformy Obywatelskiej dla Alicji Synowskiej. Rada Regionu Dolnośląskiego partii ostatecznie zadecydowała o udzieleniu poparcia w wyborach na prezydenta Świdnicy Wojciechowi Murdzkowi, a więc kontynuacji działań koalicyjnych z kończącej się właśnie kadencji.

W tej sytuacji Alicja Synowska, która miała – jak się okazało, niewystarczające – poparcie struktur powiatowych PO, będzie startować z własnego komitetu, który zarejestrowała kilka tygodni temu. Dzisiejsza wicestarosta przygotowała także listy kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

Swoją decyzję Rada Regionu podjęła zdecydowaną większością głosów (54 za, 14 przeciw). Robert Jagła, szef powiatowej Platformy, a od niedawna, po rezygnacji Jakuba Szulca, poseł, wstrzymał się od głosu.

Taki scenariusz był niemal pewny od kilku tygodni. Spodziewała się go także sama Synowska, która założyła własny komitet wyborczy i przygotowała własną listę kandydatów do rad powiatu i miasta. Oficjalnie do ostatniej chwili twierdziła, że wierzy w poparcie  regionu PO. Wątpliwości co do nowego scenariusza nie miał natomiast Wojciech Murdzek, który mówił, że koalicja Wspólnota-PO jest faktem od dawna.

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
KNP Wałbrzych

Kongres Nowej Prawicy chce rządzić Wałbrzychem

Alicja Synowska

Oświadczenie Alicji Synowskiej

Powiązane wiadomości
Jedna odpowiedź do “Murdzek oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej”
  1. zbigniew
    # 26 września 2014 z 11:30

    Panie Wojciechu – Pan się „wypalił” a właściwie Prezydencki duet: Murdzek – Pałac. Tyle kadencji to dość. Wierzę że „dziurawy stateczek PO-Wspólnota” już niedługo zrobi bul,bul,bul….Chwytanie się w prowadzonych spotkaniach i kampanii wyborczej populizmu „ile to Ja zrobiłem” za pieniądze mieszkańców – jest nieporozumieniem. Proszę być dumnym z: pustych lokali handlowych w centrum i nie tylko, bardzo wysokich podatków lokalnych, fatalnych dróg i organizacji ruchu, braku życia w mieście po g.19 i w dni wolne, wysokiego bezrobocia itd..itp. Świdnica pod Państwa kierownictwem utknęła i nie stwarza żadnych perspektyw mieszkańcom. Generacja obecnej młodzieży może być pierwszym po wojnie pokoleniem, które będzie mieć gorsze warunki życia niż ich rodzice – i to dzięki obecnie rządzącym miastem. Proszę mieć świadomość tego że oddanie głosu w najbliższych wyborach na ten „KLIKOWY UKŁAD” to zgoda na: marazm i personalne układziki. Trzeba powiedzieć temu dość!!!! Jedyną alternatywą że wytnie się to „zło” całkowicie jest oddanie głosu na listę Nowej Prawicy JKM