wtorek Kwiecień 23, 2019

Nagroda Banku Gospodarstwa Krajowego dla SSIG

2014.09.26 249 Wyświetleń Możliwość komentowania Nagroda Banku Gospodarstwa Krajowego dla SSIG została wyłączona
Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych
Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych

Specjalną statuetkę w nagrodę otrzymało Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych w Świdnicy. Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał ją za wyróżniającą się realizację projektu JEREMIE w regionie i wspieranie z sukcesem lokalnej przedsiębiorczości. Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych powstało z inicjatywy samorządów – w tym Świdnicy.

Konrad Jabłoński, prezes SSIG przyznaje, że rzadko które stowarzyszenie w mieście i powiecie świdnickim pozyskuje tyle pieniędzy z Unii Europejskiej.

– Od grudnia 2010 roku, zdobyliśmy w pięciu otwartych konkursach aż 20,5 mln zł. Wraz z finansowym wkładem własnym Stowarzyszenia, w wysokości ponad 1 mln zł, pozwoliło to stworzyć fundusz wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw o wartości ponad 21,5 mln zł. Średnio rokrocznie udzielamy wsparcia firmom na kwotę 5,3 mln zł w formie pomocy publicznej, co w praktyce oznacza 1,5% oprocentowanie pożyczek i w dodatku bez jakichkolwiek innych opłat i kosztów – wylicza prezes Jabłoński

Takim konsekwentnym działaniom SSIG zawdzięcza nagrodę Banku Gospodarstwa Krajowego. Wręczono ją podczas specjalnej gali w Warszawie, 19 września.

– Jako inicjator i współtwórca stowarzyszenia z ciekawością i życzliwością obserwuję rozwój tej organizacji. Cieszę się, że ten sukces w wymierny sposób wpływa na rozwój Świdnicy. Stowarzyszenie wspiera firmy, które potrzebują kapitału do rozwoju, a w ślad za tym nie tylko idą inwestycje ale również nowe miejsca pracy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

***

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych jest pionierem wspierania przedsiębiorczości z funduszy JEREMIE, od początku ich wprowadzenia przez samorząd województwa dolnośląskiego. Pierwszy konkurs SSIG wygrało jako jedna z trzech organizacji otoczenia biznesu na Dolnym Śląsku (wszystkie spoza Wrocławia).

Jednym z ciekawszych przedsięwzięć, wspartych ostatnio przez stowarzyszenie jest odnowa gospodarcza i zmiana funkcji poprzemysłowych obiektów dawnych „Magnezytów”. Trwałym kierunkiem inwestowania środków JEREMIE przez stowarzyszenie, stały się zaawansowane technologie medyczne i to zarówno w Świdnicy jak i powiecie świdnickim. Specjalizacją SSIG stało się również wsparcie osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie. 37 % (66 firm) – to wsparcie udzielane osobom, które zakładają działalność gospodarczą po raz pierwszy. Ogółem 93% z udzielonych dotychczas pożyczek trafiło do mikroprzedsiębiorstw – zatrudniających mniej niż 10 osób. Wsparcie udzielano również na ciekawe przedsięwzięcia – manufakturę słodyczy Ciukuruku, Salon fiński czy kwiaciarstwo w rynku. 9 mln zł trafiło do przedsiębiorców z samej Świdnicy. Średnia kwota udzielonej pożyczki to 80 tys. zł, maksymalna – 200 tys. zł.

Efektywne działania stowarzyszenia dobrze ilustrują liczby. 1 złotówka składki członkowskiej wpłacanej do stowarzyszenia, dzięki dobrej pracy, powoduje pozyskanie 25 zł z funduszy zewnętrznych, które trafiają do przedsiębiorców.

Kanał wiadomości
Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
BUDŻET OBYWATELSKI II EDYCJA - GŁOSOWANIE OGÓLNOMIEJSKIE

Wyniki głosowania internetowego

Świdnicki Gryf

Wybierz najlepszego pracodawcę

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone