czwartek Kwiecień 25, 2019

Start festiwalu „OKIEM MŁODYCH”

2014.09.10 259 Wyświetleń Możliwość komentowania Start festiwalu „OKIEM MŁODYCH” została wyłączona
Okiem Młodych
Okiem Młodych

Najciekawsze kino dokumentalne z kraju i ze świata, konkurs na najlepszy film młodego twórcy, specjalne pokazy filmów z Czech, Węgier i Słowacji, spotkania, debaty, dyskusje i wiele, wiele więcej. Dziś rozpoczyna się siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Na widzów czeka pięć dni filmowej uczty.

W środę, 10 września, zapraszamy na film otwarcia – „Deep Love” Jana P. Matuszyńskiego. W nagrodzonym na Krakowskim Festiwalu Filmowym dokumencie poznajemy historię sparaliżowanego nurka, który chce wrócić do swojej pasji, choć ryzykuje w ten sposób życiem. W tle obserwujemy też troskę i lęk jego życiowej partnerki. Matuszyński znakomicie wykorzystuje potencjał tkwiący w tej historii, tworząc dokument z wartką akcją i napięciem, jakim można by obdzielić kilka pełnometrażowych fabuł.Początek pokazu o godzinie 19:00, w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Tradycyjnie trzonem Festiwalu jest konkurs na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny, autorstwa twórcy do trzydziestego roku życia. Zwycięski dokument zostanie wybrany przez profesjonalne Jury, w składzie: Adriana Prodeus, Maciej Drygas i Roman Gutek. Tegoroczną nowością „Okiem Młodych” jest Międzynarodowy Konkurs Szkół Filmowych, a także pokazy najciekawszych dokumentów z krajów Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Węgry i Słowacja). W programie znalazły się też projekcje filmów dokumentalnych z Planete+ Doc Film Festival, spotkania z twórcami, plener i wystawa fotograficzna i wydarzenia towarzyszące w Klubie Festiwalowym Galeria 44.

Tegoroczna odsłona „Okiem Młodych” będzie miała miejsce w dniach od 10 do 14 września. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Na film otwarcia – „Deep Love” – pierwszeństwo mają osoby z zaproszeniami.

Na VII „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury (www.sok.com.pl) i Wrocławska Fundacja Filmowa (www.wrocff.com.pl).

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Zdjęcie ilustracyjne (z archiwum Marka Kubali)

Bezprecedensowy proces! Pozwany sędzia ze Świdnicy

Twoje Miasto w tym tygodniu ze Świdnicy!

Twoje Miasto w tym tygodniu ze Świdnicy!

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone