czwartek Kwiecień 25, 2019

Uwaga na alkohol Absinth

2014.09.19 313 Wyświetleń Możliwość komentowania Uwaga na alkohol Absinth została wyłączona
Uwaga na alkohol Absinth
Uwaga na alkohol Absinth

Celnicy z Czech wykryli 500 butelek alkoholu o nazwie Absinth, który zawierał niebezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów alkohol metylowy.

Trujący alkohol znajdował się w czeskiej miejscowości Bystrzyca. Absinth ma zieloną etykietę z wyraźnym czerwonym napisem Absinth 60%. Jego producentem jest firma Vapa Drink. Celnicy na razie nie wiedzą, ile skażonego absyntu znajduje się w punktach sprzedaży.

Główny Inspektor Sanitarny przypomina, że dawka alkoholu metylowego zagrażająca uszkodzeniem nerwu wzrokowego wynosi od 4 do 15 ml. Dawka śmiertelna, minimalna to tylko 30 ml.

W pierwszych godzinach od wypicia alkoholu metylowego objawy są takie same jak po wypiciu alkoholu spożywczego – pobudzenie, wesołkowatość, wzmożona aktywność fizyczna i psychiczna. Po kilku godzinach od zatrucia (czas wystąpienia objawów zależy od wypitej ilości metanolu) dochodzi do senności, śpiączki i głębokich zaburzeń świadomości (utrata przytomności, bez możliwości dobudzenia). Dochodzi do zaburzeń oddychania. Występują także nudności, wymioty i bóle brzucha.
– Ostrzegamy przed kupowaniem alkoholu, ale także innych towarów z niepewnych źródeł np. na bazarach czy targowiskach, ponieważ mogą być one niebezpieczne dla zdrowia – poinformowała Edyta Chabowska z Izby Celnej w Przemyślu.

Kanał wiadomości
Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Autor: sxc.hu zdjęcie iluistracyjne

Zaginął 4-latek w Wałbrzychu [aktualizacja]

Złapani w sieć (społecznościową): użytkownicy ułatwiają życie cyberprzestępcom

Użytkownicy ułatwiają życie cyberprzestępcom

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone