czwartek Kwiecień 25, 2019

W lesie zamiast w ławkach czyli EKOlekcje w świdnickich gimnazjach

2014.09.22 774 Wyświetleń Możliwość komentowania W lesie zamiast w ławkach czyli EKOlekcje w świdnickich gimnazjach została wyłączona
W lesie zamiast w ławkach czyli EKOlekcje w świdnickich gimnazjach
Fot .mat. pras.

Zestawy do badania, jakości gleby, powietrza i wody, pojemniki do obserwacji owadów, łopatki do gleby, pęsety, mikroskopy ręczne i stacjonarne, lupy, czerpaki i atlasy – wykorzystają uczniowie trzech gminnych gimnazjów w ramach realizacji projektu pn.: Akcja Edukacyjna dla gimnazjalistów „Moja EKOjczyzna”.

Jak podaje świdnicki urząd, projektem zostaną objęci uczniowie klas 1 i 2 z trzech gimnazjów z terenu gminy Świdnica tj. Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie, Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym oraz Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej.

Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży gminy Świdnica, współdziałanie młodego pokolenia z instytucjami na co dzień stykającymi się z problemem ochrony środowiska naturalnego, promowanie postawy i aktywności ekologicznej wśród młodzieży.

Od września do listopada beda prowadzone cykliczne zajęcia terenowe z zakresu edukacji ekologicznej dotyczącej stanu środowiska naturalnego gminy Świdnica.

Tematyka zajęć obejmować będzie: badania stanu powietrza, wód, gleby na podstawie pomiarów i analiz, prowadzenia dokumentacji, wycieczek tematycznych o charakterze dydaktycznym oraz formułowania pisemnych wniosków w formie zbiorczej prezentacji i raportów.

Założonym efektem działań projektowych jest stworzenie mapy ekologicznej oraz raportów o stanie przyrody na terenie gminy Świdnica. – W ramach zajęć uczniowie gminnych gimnazjów skorzystają z wykładów i warsztatów prowadzonych przez osoby posiadające wiedzę i doświadczenie w omawianym zakresie, m.in. nauczyciele biologii, geografii i chemii – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Uczestnicy projektu podczas dwudniowych zajęć wezmą udział w warsztatach terenowych i stacjonarnych oraz zajęciach tematycznych na terenie szkółki leśnej Nadleśnictwa Świdnica, a także w wycieczce do elektrowni wodnej w Lubachowie, oczyszczalni ścieków w Krzyżowej oraz stacji uzdatniania wody w Jagodniku.

Na realizację projektu gmina Świdnica pozyskała dotację w wysokości 16,8 tys.zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Uwaga na alkohol Absinth

Uwaga na alkohol Absinth

Budżet obywatelski

Budżety obywatelskie będą sterowane centralnie, z Warszawy?

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone