czwartek Kwiecień 25, 2019

145 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy

2014.10.29 213 Wyświetleń Możliwość komentowania 145 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy została wyłączona
145 kilogramów tytoniu
145 kilogramów tytoniu

145 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci ruchu drogowego w trakcie rutynowej kontroli na terenie powiatu świdnickiego. Kierowca pojazdu, w którym znajdowała się kontrabanda, został zatrzymany do wyjaśnienia. Straty na szkodę skarbu państwa w tej sprawie oszacowano na 7 tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Świdnicy zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd kierowany przez 30-letniego mężczyznę. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili w samochodzie jutowy worek z zawartością 20 kilogramów krajanki tytoniowej oraz pięć dużych paczek liści tytoniu.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 145 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W trakcie przesłuchania mężczyzna wyjaśnił, że tytoń zakupił na terenie Dolnego Śląska na własne potrzeby.

Straty poniesione przez Skarb Państwa w tej sprawie wyniosły blisko 7 tysięcy złotych. Obecnie okoliczności tej sprawy są nadal wyjaśniane. Za czyn, o który podejrzany jest 30-latkowi grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

st. asp. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KPP w Świdnicy

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Nielegalne papierosy w mieszkaniu

Zatrzymani za tytoń

Prokurator od 3 lat unika oskarżenia

Prokurator od 3 lat unika oskarżenia

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone