wtorek Kwiecień 23, 2019

3.5 mln zł na remont ulicy Kliczkowskiej

2014.10.10 234 Wyświetleń Możliwość komentowania 3.5 mln zł na remont ulicy Kliczkowskiej została wyłączona
3.5 mln zł na remont ulicy Kliczkowskiej

Będzie komfortowo, nowocześnie ale przede wszystkim bezpieczniej. W czwartek, 9 października członek zarządu województwa dolnośląskiego Jerzy Tutaj i prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek podpisali umowę na dofinansowanie nowej inwestycji w Świdnicy. Mowa o przebudowie ulicy Kliczkowskiej (odcinek od ul. Kopernika do ul. Wincentego Witosa). Blisko 3 mln zł na realizację jednego z dwóch etapów przeznaczy Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Fundusze trafią do Świdnicy z puli odnowy poprzemysłowych, zdegradowanych obszarów miejskich. Pozostałą kwotę ponad pół miliona złotych ze swojego budżetu dołoży miasto.

Efekty w postaci zakończonych prac będą widoczne już na przełomie kwietnia i maja 2015 r. Obecnie trwa procedura przetargowa na realizację tej inwestycji.

Co więcej miasto ma realną szansę na uzyskanie dofinansowania na dalszą część inwestycji budowy ulicy Kliczkowskiej – odcinek do małego ronda przy ul. Wrocławskiej. Trwają prace nad specyfikacją przetargową.

***

Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy:
– Dziś finalizujemy sprawę związaną z przebudową części ul. Kliczkowskiej, ale jest szansa również na kolejny etap. Z działaniami inwestycyjnymi wkraczamy w trudny obszar terenów poprzemysłowych, gdzie jeszcze kiedyś ulica prowadziła od bramy do bramy przedsiębiorstwa. Najnowsza inwestycja to nowoczesne skomunikowanie dwóch części miasta. Po zakończeniu całego projektu funkcjonalność i bezpieczeństwo będą na zupełnie innym, lepszym poziomie. Takie działania są możliwe dzięki dobrej współpracy z zarządem województwa. To nie są standardowe środki.

Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego:
– Fundusze unijne na działania transportowe już dawno się skończyły, ale udało nam się uzyskać, praktycznie kilka tygodni temu, zgodę Komisji Europejskiej na dodatkowe środki w ramach obszarów zdegradowanych. Na dofinansowanie mogą liczyć tylko najlepsze wnioski, dobre merytorycznie. Takie też są świdnickie projekty, które są składane niemal w każdej dziedzinie. Pracownicy urzędu, którzy dokonują analiz, wykazują, że są solidne i dobrze przygotowane. Świadczą o tym wysokie noty w finalnej ocenie. Cieszę się, że udało nam się przekonać Komisję Europejską i kolejny projekt może być realizowany.

***

Ulica Kliczkowska od nowa:
Zadanie warte 3,5 mln zł będzie polegało na wybudowaniu nowej dwupasmowej drogi o szerokości 7 metrów. Pracami objęty zostanie odcinek od skrzyżowania z ul. Kopernika do skrzyżowania z ul. Wincentego Witosa. W ramach inwestycji powstaną nowe chodniki, ścieżka rowerowa. Przede wszystkim przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. Kliczkowskiej z ul. Kopernika. Wybudowana zostanie również nowa kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne.

Kanał wiadomości
Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Pomysł na siebie

„Pomysł na siebie” – ostatnia szansa na zgłoszenia

Centrum Przesiadkowe w Świdnicy

Wkrótce koniec budowy Centrum Przesiadkowego

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone