wtorek Kwiecień 23, 2019

Będą zwalniać urzędników, którzy nie zdadzą egzaminu?

2014.10.02 289 Wyświetleń Możliwość komentowania Będą zwalniać urzędników, którzy nie zdadzą egzaminu? została wyłączona
Test z aplikacji Źródło
Fot. www.celalteber.com

Będą zwalniać ludzi, którzy nie zdadzą egzaminu z aplikacji ŹRÓDŁO? – pyta Czytelnik. To reakcja na pismo MSW informujące wójtów o szkoleniach i egzaminie z aplikacji dla pracowników urzędu.

MSW rozesłało do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast pismo, w którym informuje o programie szkoleń e-learningowych z aplikacji ŹRÓDŁO dla pracowników urzędu. Jak zaznaczono, potrzeba szkoleń wynika z planowanego uruchomienia Systemu Rejestrów Państwowych od 1 stycznia 2015 roku.

Resort informuje, że przygotowany został „rozbudowany program szkolenia i wsparcia dla wszystkich pracowników wydziałów ewidencji ludności, dowodów osobistych i urzędów stanu cywilnego”.

„Biorąc pod uwagę, że są to zadania zlecone z zakresu administracji rządowej, udział w szkoleniach powinien być obligatoryjny. Należy zaznaczyć, że szkolenie (…) zakończone będzie egzaminem końcowym z praktycznej obsługi aplikacji ŹRÓDŁO” – czytamy w piśmie.

Czy będą zwalniać?

„Nasuwa mi się tylko pytanie… będą w takim razie zwalniać ludzi, którzy nie zdadzą? Czy oni zdają sobie sprawę z tego, że to będzie idealny pretekst do zwalniania ludzi? Po prostu brak słów…” – pisze do nas Czytelnik.

Dla wójtów szkolenie ze ŹRÓDŁA nie będzie obowiązkowe

Jak zaznaczono w piśmie MSW do gmin, szkolenia będzie też skierowane do wójtów, burmistrzów i prezydentów, tę informacje jednak prostuje strona COI MSW, mówiąc że egzamin nie jest obowiązkowy.

MSW nadal podtrzymuje zaproszenie do uczestnictwa w szkoleniach na platformie e-learningowej. „Wójtowie, burmistrzowie oraz prezydenci miast mogą fakultatywnie brać udział w szkoleniach na platformie e-learningowej aplikacji ŹRÓDŁO” – czytamy na stronie internetowej.

Zapracowany urzędnik pyta, „czy ktoś bierze pod uwagę wszystkie zadania pracowników urzędów jak się ustala pewne harmonogramy. Przecież teraz są wybory, (w maju też były) więc część pracowników, którzy zajmują się wyborami jeszcze nie byli na urlopach. Kiedy to wszystko pogodzić.

Ile można siedzieć po godzinach. Są liderzy w gminach, są koordynatorzy, którzy w odpowiednim czasie przeszkolą pozostałych w razie potrzeby. Po co te egzaminy. Przecież wiadomo, że gminy muszą pracować i sobie radzić sami jak ze wszystkim”.

A dział IT dodaje: „moje zdanie jest jedno w sprawie szkoleń: Egzamin to rzecz wymyślona… kazać się egzaminować to mogą sobie…. wtedy zobaczylibyśmy, ilu zdałoby egzamin…”.

Źródło: PAP

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Piechotą na wieżę ratuszową

Piechotą na wieżę ratuszową

Świdnicki Gryf

Zagłosuj na najlepszego pracodawcę i najlepszą usługę

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone