wtorek Kwiecień 23, 2019

Dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej nagrodzony

2014.10.25 222 Wyświetleń Możliwość komentowania Dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej nagrodzony została wyłączona

Festiwal Reżyserii Filmowej przyciąga nie tylko kilkanaście tysięcy wiernych widzów, ale też nagrody. Po ubiegłorocznym wyróżnieniu tym razem tytuł Profesjonalisty Forbesa przypadł Stanisławowi Dzierniejce, producentowi i dyrektorowi Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy.

Stanisław Dzierniejko jest założycielem i właścicielem wrocławskiej firmy filmowej Stajko – Film, która działa od 1989 roku. Jest pomysłodawcą, dyrektorem i producentem Festiwalu Reżyserii Filmowej oraz Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu.

Przewodniczy Radzie Kultury przy marszałku województwa dolnośląskiego. Jest także inicjatorem i pomysłodawcą stworzenia w Polsce Regionalnych Funduszy Filmowych, które od kilku lat prężnie funkcjonują w całym kraju.

– Festiwal Reżyserii Filmowej, to jedyna impreza na świecie, która poświęcona jest wyłącznie ocenie pracy reżysera. Filmy konkursowe dobierane są pod kątem reżyserskiego kunsztu, a jury składa się wyłącznie z reżyserów, co niewątpliwie stanowi wyjątkowość tego festiwalu – czytamy w uzasadnieniu Związku Artystów Scen Polskich, który wnioskował o przyznanie nagrody.

Nie bez powodu festiwal organizowany jest w Świdnicy:

***

Jak przebiegał plebiscyt? Redakcja miesięcznika „Forbes” poprosiła organizacje skupiające przedstawicieli wolnych zawodów z pięciu województw (dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego oraz wielkopolskiego) o wytypowanie wybitnych specjalistów w swoich profesjach. Po wskazaniu przez specjalistów ambasadorów pięciu grup zawodowych czytelnicy magazynu wskazali swoich faworytów.

 

Źródło: UM Świdnica

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w

Tropiąc historię – międzyszkolna gra historyczno-literacka

Polska namalowana!

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone