czwartek Kwiecień 25, 2019

Likwidacja schroniska w Uciechowie

2014.10.27 263 Wyświetleń Możliwość komentowania Likwidacja schroniska w Uciechowie została wyłączona
Likwidacja schroniska w Uciechowie
Likwidacja schroniska w Uciechowie

Od roku schronisko boryka się z problemem odciętej wody. Wszystko przez właściciela obiektu, który mimo umów zawieranych z właścicielem schroniska nie dotrzymał tych obietnic i nie odsprzedał budynku schronisku po odkupieniu go od Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. P. Falkowski deklaruje chęć pozbycia się schroniska ze swojego terenu i ucieka się do rozmaitych sposobów, jakim było właśnie pozbawienie Ośrodka wody bieżącej.

Wytoczył on schronisku sprawę o opuszczenie budynku. Niestety wygrał ją, a jako że apelacja Ośrodka nie została uznana oznacza to, że musimy znaleźć nowe miejsce dla psów ze schroniska, choćny tymczasowe.

Ośrodek Pomocy dla Zwierząt funkcjonował w obecnej formie od ponad 5 lat. Znalazł domy wielu psiakom. Zwierzęta są zadbane, leczone. Psiaki są socjalizowane, są organizowane szkolenia i wiele akcji adopcyjnych. Schronisko współpracuje z behawiorystą. Sprawnie koordynowany wolontariat sprawia, że psiaki znajdują domy, są wyprowadzane na spacery. Jest to jedno z lepszych schronisk w Polsce.

Apelujemy do Państwa o pomoc dla Schroniska w Uciechowie. Naszym priorytetowym celem są teraz domy stałe i tymczasowe. Chcielibyśmy nagłośnić tę sprawę, by wśród szerokiego grona społeczeństwa znaleźć schronienie i pomoc dla naszych psów.

Co jest nam teraz potrzebne?

Domy stałe dla psów – jeśli masz możliwości i chęć podarowania bezdomnemu psu dachu nad głową, to wiedz, że teraz jest najlepszy moment na taki krok! O zasadach adopcji poczytasz w dziale ABC Adopcji.

Domy tymczasowe dla psów – każde schronienie jest na wagę złota. Przygarnięcie pod swój dach psa ze schroniska do czasu jego adopcji, to będzie naprawdę wybawienie w naszej sytuacji. Schronisko wspomoże Cię w wyżywieniu, ewentualnym leczeniu psiaka.

Ogłoszenia i szukanie domów psom – to w zasadzie kontynuacja naszego projektu E-Wolontariatu. Musimy jednak wzmocnić nasze działania i ponownie apelujemy o zgłoszenia mailowe osób chętnych ogłaszać nasze psy i szukać im domów! Możecie też drukować i rozwieszać dostępne plakaty, byle jak najszybciej znaleźć kochające rodziny adopcyjne Uciechowiakom.

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
1 listopada w Świdnicy – będą zmiany w organizacji ruchu

1 listopada w Świdnicy – będą zmiany w organizacji ruchu

Narodowe Święto Niepodległości w Świdnicy

Narodowe Święto Niepodległości w Świdnicy

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone