czwartek Kwiecień 25, 2019

Międzynarodowe zawody ”Święto latawca – Drakonalia”

2014.10.01 308 Wyświetleń Możliwość komentowania Międzynarodowe zawody ”Święto latawca – Drakonalia” została wyłączona
Międzynarodowe zawody ''Święto latawca - Drakonalia''
Międzynarodowe zawody ''Święto latawca - Drakonalia''

Kolejna edycja Święta Latawca „Drakonalia” przed nami. Impreza odbędzie się w sobotę, 4 października na obiektach sportowych Zawiszów. Czekają nas aż 3 konkurencje wiekowe, zawody indywidualne i grupowe. Można zabrać swój latawiec i wziąć udział w międzynarodowych zawodach.

Tego typu impreza plenerowa to nie tylko rywalizacja konkursowa. Organizatorowi zależy na integracji społeczności lokalnych, szczególnie dzieci, młodzieży i ich rodziców oraz przedstawienie legend (miejskich i herbowych baśni i historii o miejscach osobom mieszkającym na pograniczu polsko – czeskim.

– Będziemy oceniać poprawność budowy latawca, staranność i estetykę wykonania oraz jego zdobnictwo zarówno w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej – mówi Stanisław Sawicki, koordynator konkursu.

Każdy zawodnik może zgłosić po jednym, własnoręcznie wykonanym latawcu w danej klasie startowej. Zgłoszenie się oraz rejestracja uczestników odbędzie się także w dniu imprezy od 10.00 do 11.00.

Impreza jest otwarta, ma charakter konkursowo- piknikowy i jest kontynuacją projektu „Świdnicki Gryf – Trutnowski Smok”.

Wcześniejsze zgłoszenia udziału w zawodach można zgłaszać drogą e-mailową na adres: mdkswidnica@poczta.onet.pl

Szczegółowy regulamin oraz przykładowe obrazy latawców i opis konstrukcji można znaleźć na stronie internetowej www.mdk.swidnica.pl

Ci, którzy chcą wziąć udział, a nie wiedzą jak zrobić swój własny latawiec mamy dobrą informację! Wciąż trwa nabór do pracowni modelarskich. Uczestnicy zajęć to dzieci i młodzież w wieku szkolnym.

Zapraszamy na modelarstwo redukcyjne, lotnicze i kartonowe. Zajęcia w kołach modelarstwa redukcyjnego prowadzonych zakładają zgłębianie wiedzy i umiejętności prowadzącej do precyzyjnego odtworzenia modelu w skali. Ważnym elementem edukacyjnym zajęć modelarskich jest zgłębianie i tworzenie dokumentacji modelarskiej pod kątem technicznym i historycznym, która to dokumentacja w znacznej mierze opiera się na artykułach prasowych, Internecie oraz spotkaniach z doświadczonymi modelarzami.

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Niebiańska tarta z malinami

Niebiańska tarta z malinami

Event – Inteligentne sieci energetyczne na dożynkach wojewódzkich

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone