czwartek Kwiecień 25, 2019

Muzeum za pół ceny

2014.10.22 417 Wyświetleń Możliwość komentowania Muzeum za pół ceny została wyłączona
Muzeum Dawnego Kupiectwa
Muzeum Dawnego Kupiectwa

Dolny Śląsk obniży swoje ceny o połowę. Wszystkie największe atrakcje regionu będzie można odkryć w promocyjnych cenach. Będzie można taniej zjeść w restauracjach, przenocować w hotelach, schroniskach w zamkach i pałacach, odwiedzić muzea i teatry.

Już blisko setka podmiotów obniżyła cenę, a liczba partnerów ciągle rośnie. Mamy nadzieję, że w październiku Dolny Śląsk stanie się trochę mniej tajemniczy. – zapraszamy na profil, na którym odkrywamy kto bierze udział w promocji:
https://www.facebook.com/dolnyslask.zapolceny

Muzeum Dawnego Kupiectwa przyłącza się do akcji „Dolny Śląsk za pół ceny”, organizowanej od piątku do niedzieli 24-26 października. W tych dniach o połowę tajniej będzie można skorzystać z atrakcji w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Bilety wstępu będą kosztowały: normalne 2,75 zł, ulgowe i wycieczkowe 1,75 zł. 

Muzeum Dawnego Kupiectwa powstało w 1967 r. Znajduję się w zabytkowym ratuszu. Jest jedynym w Polsce muzeum, które tak szeroko zajmuje się tematem handlu. Świdnica jest miastem o bardzo interesujących dziejach i dlatego część wystaw poświęcono jej historii. Zapraszamy na ekspozycje dawnej apteki, karczmy, sklepu kolonialnego, domu wagi, urzędu miar, stacji paliw, kramów bogatych kramarzy, kas sklepowych, wag, odważników, miar długości i objętości, piwowarstwa świdnickiego, salonu mieszczańskiego oraz do galerii obrazów świdnickich malarzy. W gotyckiej Sali Rajców (z freskami z XVI w.) można zwiedzić wystawę o dziejach Świdnicy.

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w

Kwesta na rzecz budowy naszego Hospicjum

Tropiąc historię – międzyszkolna gra historyczno-literacka

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone