wtorek Kwiecień 23, 2019

Odnowa wsi

2014.10.20 235 Wyświetleń Możliwość komentowania Odnowa wsi została wyłączona
Fot. UG Świdnica
Fot. UG Świdnica
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze „Sztafeta Pokoleń” było gospodarzem pierwszej edycji imprezy pn. „Smak na Odnowę”, promującej ideę odnowy wsi.

Na zaproszenie gospodarzy licznie odpowiedziały organizacje pozarządowe i społeczne, działające na terenie gminy Świdnica. Honory patronat nad imprezą objęła wójt gminy Teresa Mazurek.

Wydarzenie to miało na celu integrację organizacji działających lokalnie na terenie gminy Świdnica.

Dodatkowym atutem spotkania była również promocja lokalnych dań i potraw przygotowanych przez uczestników spotkania. Śledź po strażacku, przysmak gajowego, koszyczki Czerwonego Kapturka, pieczone pierogi, mamine słoneczko, kapusta po bystrzycku, cebulaki, wyluzowany kurczak, schab po rzeźnicku, pyzy z nadzieniem mięsnym, kućmok pogorzalski, babka ziemniaczana, pasztety to jedne z wielu przysmaków przygotowanych przez 11 organizacji, które gościły na naszej uroczystości – mówi Justyna Sara-Hryncyszym prezes stowarzyszenia.

Tematem przewodnim pierwszej edycji było hasło „W krainie bajek”. Stąd tez każda z grup przyjechała do Grodziszcza i chwaliła się tym co robią, produkują, a potem wszyscy mogli kosztować „smaków na odnowę”. Niewątpliwie atmosferę wieczoru podgrzewały oryginalne przebrania i konkursy przygotowane dla organizacji pozarządowych, przez organizatorów.

Nasze stowarzyszenia i grupy nieformalne mają ogromny potencjał, czego dowodem jest Wasza obecność i szeroki wachlarz kulinarnych przysmaków przygotowanych na dzisiejsze spotkanie. Cieszę się z integracji i wymiany pomysłów, które często są kuźnią nowych talentów i inspiracją do działania na przyszłość. Z sukcesem także sięgacie także po środki unijne, z czego bardzo się cieszę.

Gratuluję pomysłu Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze „Sztafeta Pokoleń” i życzę sukcesów w realizacji kolejnych przedsięwzięć – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Impreza „Smak na Odnowę” otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu ofert pn. „Przedsięwzięcie promujące ideę odnowy wsi”.

Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Kanał wiadomości
Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Test z aplikacji Źródło

Będą zwalniać urzędników, którzy nie zdadzą egzaminu?

Kampania wyborcza w gazetkach gminnych jest niedopuszczalna

Kampania wyborcza w gazetkach gminnych jest niedopuszczalna

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone