środa Czerwiec 19, 2019

Standardy , których teren Świdnicy nie spełnia

2014.10.28 452 Wyświetleń Możliwość komentowania Standardy , których teren Świdnicy nie spełnia została wyłączona

Potrzeby na obszarach zabudowy mieszkaniowej określone są w formie standardach zagospodarowania terenu obejmują one ilość parkingów na jedno mieszkanie – standardy , których teren Świdnicy nie spełnia

Potrzeby na obszarach zabudowy mieszkaniowej
Ocena perspektywicznych potrzeb w zakresie liczby miejsc postojowych na obszarach zabudowy mieszkaniowej jest stosunkowo najprostsza. Dla zabudowy wielorodzinnej przyjmuje się bowiem obecnie w ustaleniach planów miejscowych wskaźnik 1,2 do 1,5 samochodów na mieszkanie i taki wskaźnik jest określany najczęściej w decyzjach o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Przewidywanie w okresie kierunkowym (poza perspektywicznym) dalszego wzrostu wskaźnika potrzeb parkingowych na terenach osiedli wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej aż do 2 samochodów na każde mieszkanie nie musi prowadzić do zwiększenia pojemności obiektów do przechowywania samochodów ściśle w granicach lokalizacji osiedli.
Poza liczbą miejsc postojowych dla potrzeb stałych mieszkańców śródmieścia w relacji wynikającej ze wskaźnika l,3 samochodu na mieszkanie, trzeba wyliczyć również potrzeby parkingowe innych użytkowników obiektów i urządzeń ogólno miejskich oraz ich obsługi. Liczba takich stanowisk nie stanowi prostej sumy indywidualnych potrzeb parkowania samochodów przy każdym obiekcie, ponieważ należy w tym przypadku uwzględnić czynnik niejednoczesności użytkowania miejsc postojowych, czyli inaczej -wymienności ich użytkowania w ciągu doby i godzin największej koncentracji ruchu dojazdowego do centrum.
Oprócz potrzeb mieszańców należy też uwzględnić gości , stąd często zwiększa się wskaźniki o od 15% do 30 % na potrzeby gości, przykład Poznania .
Sytuacja w różnych miastach
Sytuacja nieco się różni w poszczególnych miastach. Najwięcej miejsc postojowych na jeden lokal mieszkalny przypada w Warszawie (1,2 miejsca na jeden lokal), najmniej zaś w Krakowie (0,8 miejsca na jeden lokal). Świdnica natomiast jest poniżej wszelkich standardów 0,5 .

Wskaźnik ten dla naszej ulicy wynosi 0,5 , jest więc znacznie niższy od reszty kraju

Jak wynika z wykresu nie mieścimy się w jakimkolwiek standardzie zagospodarowania terenu brakuje nam do wskaźnika 1,2 i 0,8 :
Do tego problemu dochodzą bariery architektoniczne w postaci:
-Barku dojazdu dostaw pod klatkę
-Brak dostępu od strony balkonów np. do transportu przedmiotów ponad normatywnych , które nie da się dostarczyć klatką schodową.
– Brak możliwości rozładunku busa, lub samochodu osobowego z przyczepą
– Brak dostępu utwardzonego do dachu budynku.
– za wąska ulica po zaparkowaniu z obu stron powodujące, że pojazdy o dużym minimalnym promieniu skrętu mają problemy z prawidłowym parkowaniem .
– bariery prawne w przejeździe po chodniku i otoczenie terenem zielonym.
Jest więc pewne w tych warunkach, że część mieszkańców po powrocie późną porą nie znajdzie miejsca do zaparkowania . Biorąc w/w wskaźniki powinienem mieć do swojej dyspozycji 1,5 miejsca parkingowego jednak realia są inne powodują konflikty prawne .
Dzisiaj Pan Prezydent 27 października 2014 odebrał nagrodę im. Grzegorza Palki, tak zwane Samorządowe Oskary nadawane przez Ligę Krajową . Jednak przez 12 lat nie dostosował terenu Świdnicy do nowych standardów .
Możemy więc powiedzieć o mistrzu gospodarności?
Dlaczego Świdnica jest na samym końcu statystyk?
Może tak zamiast pijarowskich zabiegów pozwolił mieszkańcom zagospodarować wolne miejsca na parkingi . Nazwą powszechnie używaną w języku polskim jest również pijar lub piar, który jest głoskową realizacją pierwszych liter PR . Celem działań public relations jest dbałość o dobry wizerunek, akceptację i życzliwość wobec działań danej osoby lub organu państwa .
Mieszkaniec Świdnicy nie potrzebuje mydlenia oczu, poprawi pan wizerunek jak pan odda mieszkańcom tereny pod parkingi , spółdzielnie, wspólnoty chętnie ten teren zagospodarują .
Przekaz pan polecenie komendantowi Straży Miejskiej by nie ścigała kierowców za parkowanie .
Schowaj Pan Samorządowe Oskary do szafy i weź się Pan do roboty .
Dlaczego do tej pory nie opanował Pan tego problemy?
Czy przez samo represjonowanie kierowców parkingów przybędzie ?
Nie ten Prezydent co cieszy , nie ten co bawi , trzeba Prezydenta co to naprawi .
Stawiam panu zarzut publiczny nie dostosowanie na obszarach zabudowy mieszkaniowej standardów zagospodarowania terenu w zakresie ilość parkingów na jedno mieszkanie .
Co ma pan na swoją obronę ?

Adwokat Diabła

Adwokat_GBA2516

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Świdnicka oświata świętowała

Świdnicka oświata świętowała

Czy można powiedzieć o niegospodarności i terenach opanowanych przez chwast?

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone