wtorek Kwiecień 23, 2019

Sukces załogi Świdnickiego Klubu Balonowego

2014.10.10 223 Wyświetleń Możliwość komentowania Sukces załogi Świdnickiego Klubu Balonowego została wyłączona
America’s Challenge Gas Balloon Race
America’s Challenge Gas Balloon Race

Krzysztof Zapart i Mateusz Rękas zostali wicemistrzami w Mistrzostwach Ameryki Balonów Gazowych. Polecieli o ponad 370 km dalej niż we wrześniowym Pucharze Gordona Bennetta. W tyle zostawili 4 załogi z USA i Niemiec. Świdnicko-tarnowski zespół jest debiutantem w zawodach balonowych. 5. miejsce we Francji i 2. w USA to wyjątkowy wyczyn.

Balony wystartowały z Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Mistrzostwa są integralna częścią największej balonowej fiesty na świecie, gromadzącej co najmniej 750 balonów na ogrzane powietrze. W America’s Challenge Gas Balloon Race mogą brać udział tylko balony gazowe. Świdnicki Klub jest jedynym w Polsce, który taki posiada.

Krzysztof i Mateusz lecieli nad czterema stanami, omijając przy tym słynne miasteczko Roswell. Pokonali 1514 kilometrów w 46 godzin i 23 minuty. Wylądowali nad ranem polskiego czasu niedaleko Perryville w stanie Illinois. W powietrzu wciąż jest hiszpańska załoga Anulfo Gonzales i Angel Aguirre.

Lądowanie nastąpiło przed 7:00 naszego czasu, czyli około północy czasu miejscowego, przy międzystanowej drodze nr 55, niecałe 40 km przed rzeką Mississippi, w stanie Missouri. Polacy pozostawali w powietrzu 46 godzin i 23 minuty.
Te wspaniałe osiągnięcia pozwoliły im na zajęcie II miejsca w 19 zawodach America’s Challenge. W powietrzu znajdują się jeszcze Hiszpanie (AC-7), którzy do tej chwili przebyli dystans 1701 km, przebywając w powietrzu 46 godzin i 58 minut.
Polacy nie zrealizowali swojego zamierzenia, jakim było pobicie przynajmniej jednego rekordu Polski – np. do pobicia rekordu w długości lotu zabrakło im 180 km. Zdarzyło się coś, co przesądziło o lądowaniu w takim momencie i Panowie na pewno nam o tym opowiedzą. Ale rekordy są w tym przypadku nieważne, Polacy ze Świdnickiego Klubu Balonowego zajęli II miejsce w jednych z najważniejszych zawodów na świecie !!!
 informuje na FB Mateusz Rękas.

Ostatnia załoga wylądowała po 1912 km lotu. Zwycięzcami są Hiszpanie.

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Muzyczna Bitwa Radia Wrocław w Świdnicy!

Muzyczna Bitwa Radia Wrocław w Świdnicy!

Sobotni festyn rodzinny w MDK

Sobotni festyn rodzinny w MDK

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone