wtorek Kwiecień 23, 2019

Zarzut za znęcanie się nad zwierzętami

2014.10.20 298 Wyświetleń Możliwość komentowania Zarzut za znęcanie się nad zwierzętami została wyłączona
Zarzut za znęcanie się nad zwierzętami
Zarzut za znęcanie się nad zwierzętami

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu świdnickiego podejrzanemu o znęcanie się nad zwierzętami. Funkcjonariusze po zgłoszeniu ustalili, że mężczyzna chcąc pozbyć się dwóch kotów, wyrzucił je z samochodu na ulicę i tam zostawił.

Policjanci z Komisariatu w Strzegomiu interweniowali w związku z informacją o wyrzuconych na jednej z ulic, z samochodu osobowego dwóch kotach. Świadkiem zdarzenia był mieszkaniec Strzegomia, który nie pozostał obojętny widząc taka sytuację i zaopiekował się kotami. Informacje, jakie mężczyzna przekazał policjantom, pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie sprawcy zanęcania się nad zwierzętami. 61-letni mieszkaniec Strzegomia w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Następnie został przesłuchany i usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzętami. W trakcie przesłuchania powiedział policjantom, że zrobił to, bo miał 4 koty i postanowił się dwóch pozbyć. Na szczęście znalazła się osoba, która się nimi zaopiekowała.

Zatrzymanemu mężczyźnie za czyn, którego się dopuścił grozić może teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Kanał wiadomości
Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w

Zatrzymany z amfetaminą

Nielegalne papierosy w mieszkaniu

Zatrzymani za tytoń

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone