wtorek Kwiecień 23, 2019

Zatrzymani za tytoń

2014.10.24 274 Wyświetleń Możliwość komentowania Zatrzymani za tytoń została wyłączona
Nielegalne papierosy w mieszkaniu
Fot. archiwum

Ponad 5 tysięcy sztuk papierosów i 30 kilogramów tytoniu zabezpieczyli policjanci i celnicy w jednym z mieszkań na terenie Świdnicy. Teraz 49-letni mieszkaniec Świdnicy usłyszy zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z Celnikami z Wałbrzycha ujawnili i zabezpieczyli w jednym z mieszkań na terenie Świdnicy tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W trakcie przeszukania mieszkania 49-letniego świdniczanina, funkcjonariusze ujawnili 30 kilogramów tytoniu oraz ponad 5 tysięcy sztuk papierosów. W trakcie wykonywanych czynności powiedział, iż tytoń i papierosy kupił na własny użytek.

Straty poniesione przez Skarb Państwa są szacowane na blisko 30 tysięcy złotych. Ujawniony w trakcie przeszukania towar został zabezpieczony przez celników.

Zatrzymany świdniczanin odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP w Świdnicy
asp. sztab. Katarzyna Czepil

Kanał wiadomości
Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Zarzut za znęcanie się nad zwierzętami

Zarzut za znęcanie się nad zwierzętami

145 kilogramów tytoniu

145 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone