poniedziałek Lipiec 22, 2019

Zmiana barw Prezydenta

2014.10.01 781 Wyświetleń 4 komentarze

W końcu mamy jasność w czyim interesie i z czyim poparciem od lat funkcjonował Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.
Czy naprawdę jeszcze ktoś uwierzy, że Świdnicki Prezydent to bezpartyjny fachowiec? Dowodem na układ i kolesiostwo niech będzie namaszczenie go przez dolnośląskie władze Platformy Obywatelskiej i na nic się nie zda udawanie, że jest inaczej. Podobnie jak Prezydent Wrocławia, przed wyborami odkrył karty i teraz już jawnie skorzystał z poparcia partii, z którą od lat współpracuje w naszym mieście.

Czy pamiętamy jeszcze o obietnicach składanych prze Platformę Obywatelską? Obiecano nam obniżkę podatków, wzrost gospodarczy, że będzie się “Nam” żyło lepiej. Czy teraz każda z tych niespełnionych przez Platformę Obywatelską obietnic, jest firmowana przez Pana Wojciecha Murdzka? Nie można jednak zapominać, że Prezydent dba o wszystkich. PIS’owską część elektoratu chciał kupić, wspierając i dotując z budżetu miasta inwestycje, które miały na celu jedynie upiększenie placów przed kościołami. Niestety, żadna z tych kościelnych inwestycji nie była trafiona, bo zamiast zieleni o którą prosili mieszkańcy, były budowane granitowe place. Wszystkie te inwestycje wywołały opór znaczniej grupy mieszkańców. Jednak dla naszego Prezydenta głos mieszkańców nie jest ważny. Wyrażony w liście sprzeciwu dla finansowania „szklanych wrót” przy pomniku Papieża, został po prostu zignorowany.
Nasz Papież, Jan Paweł II, nie chciał żadnych pomników i prosił, aby ich mu nie stawiać, ani z kamienia, ani z mosiądzu, ani z żadnego innego materiału.  Mimo to, władze mniejszych i większych miast starają się o to, aby mieć swojego papieża. Nikt nie posłuchał, bo nikt tak naprawdę nie słuchał jego nauk i próśb. Oddawanie miejskiego majątku i budynków, dla potrzeb Kościoła tylko potwierdza, że Prezydent dbał o swój wyborczy elektorat.

Nie można natomiast zarzucić Prezydentowi, że w mieście nic się nie dzieje, trzeba natomiast spojrzeć na sposób działania władz. Kompletnie nie szanuje się głosu obywateli, a pozorna możliwość decydowania jest niszczona głosami koalicji Platformy Obywatelskiej i Wspólnoty Samorządowej . Nigdy nie ma winnych zaniedbań, natomiast każda ukończona inwestycja kreowana jest na niesamowity sukces.Buduje się, czy remontuje na zasadzie filmowego Misia i wypada zadać pytanie “po co jest ten miś”? Odpowiedź z filmu Stanisława Barei wydaje się jak najbardziej trafna. “Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny”.

Inwestycje realizowane są bez odpowiedniego nadzoru, ponieważ wydaje się publiczne, czyli nie swoje pieniądze. Czy nasz Prezydent pozwoliłby sobie na to, by pod jego dom droga budowana była cztery lata, a dojazd w tym czasie był utrudniony? Oczywiście nie, ale za publiczne pieniądze buduje się z rozmachem i bez zastanowienia, a co ważniejsze, bez rzeczywistej odpowiedzialności. Zapomina się o tym, że to mieszkańcy  cierpią przez zaniedbania i niekompetencje urzędników,  a zamknięta droga utrudnia codzienne funkcjonowanie. Miejmy nadzieje, że mieszkańcy pamiętają o godzinach spędzonych w korkach, bo wybory samorządowe to jedyna okazja, aby wyrazić swój sprzeciw.

Prezydent, który przez cztery lata czekał z realizacją obietnic wyborczych, teraz codziennie zjawia się i przecina kolejne wstęgi, jakby zapominając, dlaczego mieszkańcy musieli czekać tak długo na ich realizację. Wojciech Murdzek w swoich planach nie kieruje się dobrem miasta, a kalendarzem wyborczym, co ewidentnie widać po ilości oddanych inwestycji w latach ubiegłych, których liczba była znikoma. Świdnicy nie stać na nietrafione inwestycje, publiczne pieniądze powinny być wydatkowane dla dobra wszystkich mieszkańców, a nie znikać w workach bez dna, jakimi są bliżej nieokreślone wydatki budżetowe.
Pozostaje mieć nadzieję, że mieszkańcy Świdnicy w końcu przejrzą na oczy i dokonają właściwego wyboru w wyborach, które są dla Naszej społeczności i naszego miasta najważniejsze. Pozostaje życzyć Panu Murdzkowi, żeby Platforma Obywatelska nie obeszła się z nim jak z Panią Synowską, która, kiedy była potrzeba, znajdowała się na piedestale, a teraz została pozostawiona sama sobie, bez szans na zwycięstwo. Mit bezpartyjnego fachowca runął w gruzach teraz, kiedy przed wyborami liczą się stołki i układy, dlatego należy zapytać, czy to na takiego Prezydenta zasługują Świdniczanie?

Źródło: A.M. swidniczanie.com

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
5/5 - 1
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Wyniki II edycji świdnickiego budżetu obywatelskiego

Wyniki II edycji świdnickiego budżetu obywatelskiego

Piechotą na wieżę ratuszową

Piechotą na wieżę ratuszową

Powiązane wiadomości
4 komentarze do “Zmiana barw Prezydenta”
 1. Adam
  # 12 października 2014 z 10:19

  Uśmiechnięty prezydent otoczony wianuszkiem klakierów zrobi wszystko, żeby nikt go nie wyrwał z fotela. Tyle ma jeszcze do oszpecenia w Świdnicy. Kamieniarze czekają na to, żeby zniszczyć kolejny kawałek zieleni. Ile to jeszcze grających ławeczek można postawić w mieście. To są najważniejsze dla Świdniczan sprawy. Dlatego pójdzie na układ z każdą opcją polityczną.

 2. KL
  # 1 października 2014 z 15:19

  ALE BREDNIE!

  • A
   # 1 października 2014 z 16:16

   Brednie,nie brednie,ale przynajmniej bez owijania w bawełnę napisane jak się dzieje
   Może jakieś kontr argumenty do obalenia „bredni”?

 3. Misza
  # 1 października 2014 z 15:08

  Wszyscy o tym wiedzą, ale nie było odważnego który by to napisał. Mam nadzieje, że kiedy już przegra wybory zostanie rozliczony.