środa Czerwiec 19, 2019

Nowe mieszkania przy ul. Spółdzielczej

2014.11.03 612 Wyświetleń 2 komentarze
Fot. um. Świdnica

Rusza budowa nowych mieszkań przy ul. Spółdzielczej 2. W piątek, 31 października plac budowy objął wykonawca – konsorcjum firm Sirbud-Minari. Najnowszą inwestycję zrealizuje spółka miejska – Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Stało się to możliwe, gdy do finału dobiegła sprawa zakupu przez miasto rozpoczętej budowy przy ul. Spółdzielczej. Poprzedni właściciel tej nieruchomości zbankrutował.

– Nie chcieliśmy, by w centrum miasta pozostał niezagospodarowany teren. Skomplikowane procedury upadłościowe nie przyniosły zainteresowania solidnego prywatnego inwestora, dlatego zadanie doprowadzi do finału nasza spółka. W tym miejscu powstanie nowoczesny obiekt, nawiązujący do historycznej zabudowy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

– Przy ul. Spółdzielczej zrealizowany zostanie budynek z 43 mieszkaniami i lokalami użytkowymi. Nowy obiekt objęty zostanie specjalnym programem mieszkaniowym. Przyszli najemcy w połowie sfinansują koszty budowy mieszkania, a w drugiej połowie będą spłacać pozostałą kwotę w czynszu. To dobra oferta dla osób, które nie kwalifikują się na otrzymanie mieszkania od gminy, nie mogą liczyć na dodatkowe wsparcie państwa, czy też nie mają zdolności kredytowej. Jesteśmy trzecim TBS-em w Polsce, który wprowadza taki projekt – tłumaczy Mirosław Gałek, prezes Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

To kolejna inwestycja, którą będziemy realizować w Świdnicy. Tu jest dobry klimat do współpracy. Zawsze sprawnie załatwiamy wszelkie formalności, dzięki temu jestem przekonany, że budowę zrealizujemy szybko i liczę, że mocnej zimy nie będzie – dodaje Daniel Sip, prezes firmy Sirbud-Minari, która zrealizuje prace budowlane.

Nowy budynek pomieści 43 mieszkania (1-3-pokojowe) oraz 3 lokale usługowe, a także garaż podziemny. Na parterze będą się znajdować lokale usługowe, od I do V piętra zaś lokale mieszkalne. Budynek wyposażony będzie w windę, wykonany będzie z zastosowaniem nowoczesnych technologii energooszczędnych. Wszystkie mieszkania zostaną osobno opomiarowane. W skład wyposażenia wejdą m. in. panele podłogowe, płytki na podłogach i ścianach, biały montaż w łazienkach i kuchniach. Mieszkania budowane są na wynajem z możliwością ich wykupu po 5 latach. Partycypacja w kosztach budowy w wysokości 50% wartości mieszkania, pozostała kwota spłacana w ciągu 30 lat, płatna w czynszu.

Zakończenie inwestycji wartej 7,036 mln zł planowane jest na kwiecień 2016 r.

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
KNP Świdnica

Kongres Nowej Prawicy prezentuje program dla Świdnicy

Budżet obywatelski

Realizacja zadań ujętych w Budżecie Obywatelskim na 2015 rok

Powiązane wiadomości
2 komentarze do “Nowe mieszkania przy ul. Spółdzielczej”
 1. Adwokat Diabła
  # 9 listopada 2014 z 23:23

  Miesięcznie od osoby za wywóz śmieci 5 i 8 zł – w Sokólce
  Świdnicy za śmieci segregowane – 13,50,
  Maksymalne opłaty za śmieci, jakie będzie można pobierać od mieszkańców, ma określać algorytm
  – wynika z propozycji resortu środowiska. Wg Rocznika 2013 w 2012 r.
  przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę ogółem wynosił 1278,43 zł. 2 proc.
  tej kwoty daje maksymalną stawkę za osobę za miesiąc w wysokości 25,57 zł.
  Czy pan Prezydent Murdzek zaraz po wyborach planuje podnieść stawkę do 25,50 zł.za śmieci sortowane?
  Czy warto wybierać prezydenta, który chce podwyżki za śmieci dla społeczności obywatelskiej Świdnicy?

 2. Adwokat Diabła
  # 4 listopada 2014 z 22:29

  Obecnie czeka na mieszkania 300 rodzin -43 =257 zostało nadal bez mieszkań .
  Czy tych ludzi będzie stać na wygórowany czynsz?
  Problemy całego Pan panie Prezydencie nie rozwiązał .
  Co z innymi na bruk, pod most , czy wypędzić poza granicę miasta ?