poniedziałek Lipiec 22, 2019

Park Centralny w trakcie przebudowy

2014.11.23 585 Wyświetleń Możliwość komentowania Park Centralny w trakcie przebudowy została wyłączona
Park Kasprowicza Świdnica
Park Kasprowicza Świdnica

Niespełna cztery miesiące zajął gruntowny lifting parku im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Mieszkańcy już dziś wskazują na jego nowy – estetyczny wygląd ze ścieżkami i oświetleniem. Do końca tygodnia, bo do tego czasu potrwają prace, zostaną zamontowane jeszcze nowe ławki, stojaki na rowery. Zrealizowane zostaną także dodatkowe nasadzenia zieleni i rozpoczną się odbiory.

Prace przy rewitalizacji parku ruszyły w sierpniu 2014 r. i zakładały wymianę nawierzchni alejek oraz trzech placów na trwale utwardzone ścieżki z kruszywa naturalnego. Park jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych – wykonano pochylnię dla niepełnosprawnych. Pojawiły się nowe estetyczne „meble” parkowe. Efektowne nasadzenia przewidziano w obrębie trzech placów.

Rewitalizację parku im. Kasprowicza realizuje świebodzicka firma „Stańczyk”. Na to zadanie miasto przeznaczyło ponad 1,1 mln zł.

Ale to nie koniec działań. Zgodnie z zapowiedziami trwa również rewitalizacja Parku Centralnego. Obecnie prowadzone są prace rozbiórkowe i ziemne, wytyczana jest również nowa sieć kanalizacji deszczowej. Zadanie realizuje konsorcjum firm Zbylbruk. Z budżetu miasta na ten cel wydanych zostanie 5,99 mln zł. Roboty mają się zakończyć według planu do 30 czerwca 2015 r.

W ramach I etapu pracami objęty jest teren od hali sportowej przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do mostu w Parku Centralnym. W ramach inwestycji ułożona zostanie nowa nawierzchnia na alejkach, powstanie system oświetlenia parkowego połączonego z systemem sterowania wodą w fontannach. Nowy zespołów fontann będzie się składał z fontanny głównej oraz dwóch fontann posadzkowych, które są dużą atrakcją dla dzieci. Wybudowany zostanie m. in. mały amfiteatr, zainstalowane zostaną nowe ławki, kosze na śmieci, pojawią się stojaki na rowery. Na nowo ukształtowane zostaną skarpy, mury oporowe i nasypy.

Źródło: UM Świdnica

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Opaski bezpieczeństwa dla świdnickich uczniów

Opaski bezpieczeństwa dla świdnickich uczniów

Sprzątamy brzegi rzeki

Sprzątamy brzegi rzeki

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone