poniedziałek Grudzień 17, 2018

Polska namalowana!

2014.11.03 394 Wyświetleń Możliwość komentowania Polska namalowana! została wyłączona
Fot. mdk.swidnica.pl

Przyznano 17 nagród i 26 wyróżnień. Wpłynęło aż 653 prac konkursowych. Tematyka patriotyczna, kompozycje plastyczne dodtyczące Legionów Polskich
i inspirowane postacią Mieczysława Kozara – Słobódzkiego lub nawiązujące do Narodowego Dnia Niepodległości to była tegoroczna tematyka prac VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego “Barwy Niepodległości”, który mamy już za sobą.

WERNISAŻ PRAC ODBĘDZIE SIĘ 7 LISTOPADA W SALI TEATRALNEJ Ś.O.K., RYNEK 43 O GODZINIE 16.30

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

ematyka patriotyczna, kompozycje plastyczne inspirowane postacią Mieczysława Kozara – Słobódzkiego i nawiązujące do Narodowego Dnia Niepodległości to była tegoroczna tematyka prac VII edycji konkursu plastycznego “Barwy Niepodległości”, który mamy już za sobą.

Udział w konkursie mogli wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych ze Świdnicy i powiatu świdnickiego.

Prace mogły zostać wykonane dowolną techniką malarską, rysunkową, graficzną. Można było zastosować także techniki mieszane.

Jury konkursu w składzie: Olena Surina – artysta plastyk, Dorota Czerwonka – nauczyciel plastyki w ZS w Marcinowicach, Joanna Walerowicz – nauczyciel i zastępca dyrektora MDK, Joanna Waksmundzka – nauczyciel plastyki w MDK, koordynator konkursu, oceniło 274 prace, które wpłynęły z 18 placówek.

Postanowiono przyznać aż 25 nagród oraz 18 wyróżnień.

Nagrody otrzymały następujące osoby:

FABIAN HRYCAK 9 lat, MDK ( 2 prace)

NATALIA MICHEL 9 lat, SP6

ALEKSANDRA KLIMKIEWICZ 14 lat, MDK

KATARZYNA JAS, MDK

OLIWIA KACHNOWICZ, 7 lat, MDK

ANASTAZJA LATO 10 lat, SP Marcinowice

ALICJA PABISIAK, 7 lat, MDK

KALINA ROGOZIŃSKA 7 lat, MDK

HANIA STANEJKO 8 lat, SP 4

JULIA PRZYBOROWSKA 8 lat, SP 6

ALEKSANDRA WALIGÓRA 9 lat, MDK

OLIWIA DROZDOWICZ 14 lat, MDK

ALEKSANDRA KRZEMIŃSKA 8 lat, MDK

JULIA KAWA 9 lat, MDK

MARTYNA MAŁYSZKO 8 lat, SP 6

TOMASZ BARAŃSKI 6lat, MDK

KRYSRIAN MAKOWIECKI 6 lat, Przedszkole w Witoszowie Dolnym

JAN JUREWICZ 11 lat, MDK ( 2 prace)

NATALIA ZGRAJA 8 lat, MDK

ALEKSANDRA KAŚKIEWICZ 5 lat, MDK

ALEKSANDRA WYROBA 15 lat, Gimnazjum 3

SZYMON OLCHAWA 8 lat, MDK

WERONIKA PIECZARA 8 lat, MDK

MAJA ŻMUDA 7 lat, SP6

KAROLINA KOCH 7 lat, MDK

Wyróżnienia otrzymały następujące osoby:

KAROLINA JOŃCZYK 11 lat, MDK ( 2 prace)

JULIA CHRUŚCIK MDK

DAWID PIECHURSKI 8 lat SP 6

KLAUDIA TOMASIK 12 lat, SP 1

OLIWIA TRAGARZ 9 lat, MDK

JULIA NOWAK 10 lat, SP Marcinowice

BOŻENA CUGIER 11 lat, MDK

JULIA KUNAS 8 lat, SP 8

MARYSIA MICHALIK 11 lat, SP 1

ANDRZEJ KUKLA 13 lat, MDK

JAKUB KRÓL, MDK

BARTOSZ DUSZENKO, 6 lat, Przedszkole w Witoszowie Dolnym

MAREK SYNOŚ, 18 lat, ZSE

AGNIESZKA GODULA 10 lat, MDK

EMILIA KUSTRA 9 lat, PSP w Kostrzy

WIKTORIA ŁEPKOWSKA 5 lat, SP 6

AMELIA PATYK 8 lat, MDK

WERONIKA SKUPIEŃ 15 lat, MDK

Jury przyznało kwalifikacje do wystawy następującym osobom:

EMILIA MISZKURO SP 1

OLGA MAK 9 lat, MDK

MARTYNA ANDRUSIUK 8 lat, SP 6

BARTOSZ JASZCZUROWSKI 6 lat, SP 1

MARTYNA LULKO 6 lat, Przedszkole w Witoszowie Dolnym

HANNA BERA 8 lat, MDK

DAWID TRAGARZ ZPS w Bystrzycy Górnej

JAKUB KRÓL 7 lat, SP 4

PAWEŁ STUDNICKI 12 lat, SP 6 ( 2 prace)

SZYMON ANTONOWICZ, MDK

NADIA BIESZCZAD 8 lat, MDK

AMELIA STASIAK 7 lat SP 6

ZUZIA MAZUR 6 lat, SP 6

ROZALIA MISZKURO SP 1

AGATA BURDAK 8 lat, MDK

WERONIKA KOWALSKA SP 1

OLIWIA PRZYBYLSKA 8 lat, SP 6

BERNADETTA GARBIEC, 12 lat, SP w Marcinowicach.

MACIEJ GRZYB, 15 lat, Gimnazjum 3

KRZYSZTOF DARUK, 19 lat, ZSEB

JAKUB BŁASZCZYK 19 lat, ZSEB

DAMIAN MLAK 19 lat, ZSEB

MACIEJ PACZUK 19 lat, ZSEB

W konkursie plastycznym „Barwy Niepodległości” 2013 uczestniczyły następujące placówki oświatowe:

  1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy
  2. Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy
  4. Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy
  5. Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy
  6. NKSP w Świdnicy
  7. PSP w Kostrzy
  8. Szkoła Podstawowa w Marcinowicach
  9. Przedszkole w Witoszowie Dolnym
  10. Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy
  11. Zespół Szkół Specjalnych w Bystrzycy

12.Gimnazjum nr 1 w Świdnicy

  1. Gimnazjum nr 3 w Świdnicy
  2. Gimnazjum nr 2 w Świdnicy
  3. II LO w Świdnicy
  4. ZS Ekonomicznych w Świdnicy
  5. ZS Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy
  6. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

Udział w konkursie mogli wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych ze Świdnicy i powiatu świdnickiego.

Prace mogły zostać wykonane dowolną techniką malarską, rysunkową, graficzną. Można było zastosować także techniki mieszane.

Jury konkursu w składzie: Olena Surina – artysta plastyk, Dorota Czerwonka – nauczyciel plastyki w ZS w Marcinowicach, Joanna Walerowicz – nauczyciel i zastępca dyrektora MDK, Robert Kukla – plastyk iJoanna Waksmundzka – nauczyciel plastyki w MDK, koordynator konkursu, oceniło 653 prace, które wpłynęły aż z 74 placówek.

Postanowiono przyznać aż 17 nagród oraz 26 wyróżnień.

Nagrody otrzymały następujące osoby:

1.JAN MROŻEK – 14 lat, Powiatowe Centrum Kultury, Nowy Targ

2.KRYSTIAN PITROWSKI – 17 lat , Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Mrowiny

3.ZOFIA MAŁY – 11 lat, MDK Świdnica

4.ALEKSANDRA KRZEMIŃSKA – 10 lat, MDK Świdnica

5.KUBA KONARZEWSKI – 10 lat, MDK Świdnica

6.ELIZA MOCZURAD – 13 lat, Gimnazjum Marcinowice

7.NINA BOGACZ – 9 lat, Społeczna Szkoła Podstawowa

Stowarzyszenia Edukacyjnego ,Gorzów Wielkopolski

8.AGATA WASIELEWSKA – 9 lat , Społeczna Szkoła Podstawowa

Stowarzyszenia Edukacyjnego ,Gorzów Wielkopolski

9..ELIZA OPALACH – 5 lat , Przedszkole Witoszów Dolny

10.OLIWIA KOCAJ – 11 lat, SP 7 Lublin

11.LILIANNA JASIŃSKA – 11 lat , MDK Lębork

12.KINGA SAJDAK – ZSE Świdnica

13.MARIA FERENSTEIN – 16 lat- XCIV LO Warszawa

14.DOMINIKA TRZCIŃSKA – 16 lat, I LO Gdańsk

15.NATALIA WOJTKIEWICZ – 13 lat, Publiczne Gimnazjum 3 Żyrardów

16.PAULINA PERGÓŁ – 19 lat – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Wyszków

  1. KINGA FRĄCKOWIAK – 19 lat – II LO Dzierżoniów

Wyróżnienia otrzymały następujące osoby:

  1. MAKS SZWEGLER – 13 lat, Gimnazjum 1 Świdnica
  2. WERONIKA ISAŃSKA – 13 lat, Gimnazjum 1 Świdnica
  3. JAKUB WACŁAWEK – 13 lat , Publiczne Gimnazjum 3 Żyrardów
  4. ANNA SIUTA – 9 lat, SP 10 Rzeszów
  5. KLAUDIA KAREJWO – 9 lat – SP Kleosin
  6. JAKUB DRÓŻKA – 13 lat, Publiczne Gimnazjum 3 Żyrardów
  7. MAJA CAJZNER – ZSE Świdnica
  8. IZABELA MALINOWSKA – ZSE Świdnica
  9. OLIWIA SZUBERT – 7 lat – SP 8 Świdnica
  10. AGNIESZKA GODULA – 11 lat – MDK Świdnica
  11. JULIA TRZASKA – 6 lat- SP 6 Świdnica
  12. MAŁGORZATA KALETA – 8 lat, SP 105 Świdnica
  13. SWBASTIAN JĘDRYSIAK – ZSB-E Świdnica
  14. WIKTORIA MOCZURAD – 15 lat Publiczne Gimnazjum Marcinowice
  15. HANIA CZARNA – 5 lat – MDK Świdnica
  16. ZUZANNA SZPONIK – 8 lat – MDK Świdnica
  17. NATALIA LESIŃSKA – 7 lat – MDK Świdnica
  18. OLIWIA DROZDOWICZ – 15 lat, MDK Świdnica
  19. ELŻBIETA TĄDEL – 13 lat, MDK Świdnica
  20. ANGELIKA JANUSZ – 14 lat, , MDK Świdnica
  21. EWA SZUSTAK – 9 lat, , MDK Świdnica
  22. MAJA DUDA – 9 lat – SP 6 Świdnica
  23. WERONIKA WIELGOSZ – 5 lat , SP 6 Świdnica
  24. MAJA GORSKA – 7 lat , SP 6 Świdnica
  25. SZYMON PIĘTEK – 7 lat, SP 6 Świdnica
  26. DOMINIKA MAGDZIAK – 9 lat, SP w Dąbrówce Stanach, Skórzec

Kwalifikacja do wystawy:

  1. MAJA MAZUREK – 8 lat – Niepubliczna SP 2 Chełm
  2. PATRYCJA MIGA – 11 lat- SP 11 w Mielcu
  3. EMILIA MISZKURO – 11 lat- SP 1 Świdnica
  4. HANIA KARWOWSKA – 11 lat, SP 1 Świdnica
  5. PATRYCJA ZARZYCKA – 9 lat, SP w Dąbrówce Stanach, Skórzec
  6. WERONIKA LEŚKO – 12 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy

Hajnówka

  1. BARBARA SZMANIA – 8 lat, Społeczna SP Stowarzyszenia Edukacyjnego Gorzów Wielkopolski
  2. DAGMARA NOCEŃ -16 lat- MDK Świdnica
  3. ALICJA WOJNOWSKA – 11 lat, NKSP Świdnica
  4. KATARZYNA OLEKSIEWICZ – 16 lat – II LO Świdnica
  5. JAKUB GRACA – 7 lat, Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ
  6. LENA JANUS – 7 lat, SP 8 Świdnica
  7. ZOSIA KOŚCIÓW – 8 lat, SP 8 Świdnica
  8. KASIA CEDRO – 11 lat, SP 19 Kielce
  9. DOROTA OŁTARZEWSKA – 12 lat , SP 19 Kielce
  10. WACŁAW JASEK – 15 lat, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Mrowiny
  11. ARKADIUSZ SOWA – 15 lat, Gimnazjum w Pielgrzymce
  12. LUIZA SOJKA – 14 lat, Gimnazjum w Pielgrzymce
  13. JAKUB OWCZAREK – 12 lat, Zespół Szkół Publicznych 3 Żyrardów
  14. PAULINA ŁUKASZEWSKA- 18 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wyszkowie
  15. KAROLINA SZCZESNA – 18 lat, , Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wyszkowie
  16. ANTONI SULIŃSKI – 8 lat, Hop! Art., Kraków
  17. JOANNA WIRAŻKA – 15 lat, Publiczne Gimnazjum w Drużbicach
  18. JULIA LESZCZYK – 5 lat, MDK Lębork
  19. OLIWIA PIELA – 9 lat, MDK Lębork
  20. KACPER STOJEK – 13 lat, Lębork
  21. PAWEŁ STUDNICKI – 13 lat, Gimnazjum 1 Świdnica
Kanał wiadomości
Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w

Dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej nagrodzony

Joanna Brodzik w Świdnicy

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone