środa Czerwiec 19, 2019

Przestępcy wzięli zakładników i grozili użyciem broni

2014.11.26 419 Wyświetleń Możliwość komentowania Przestępcy wzięli zakładników i grozili użyciem broni została wyłączona
Przestępcy wzięli zakładników i grozili użyciem broni
Przestępcy wzięli zakładników i grozili użyciem broni

Policjanci ze świdnickiej komendy zatrzymują trzy osoby podejrzane o przestępstwo. W trakcie osadzania w policyjnym areszcie, bandyci obezwładniają funkcjonariuszy, biorąc ich jako zakładników. Dwóm z nich udaje się uciec, a jeden z przestępców barykaduje się w areszcie biorąc za zakładnika funkcjonariusza. Na szczęście to tylko scenariusz szkolenia, którego celem było sprawdzenie współdziałania różnych służb oraz planowanie i koordynacja działań.

Kilka minut po godz. 4.00, w trakcie osadzania w policyjnym areszcie świdnickiej komendy trzech sprawców atakuje funkcjonariuszy. Jeden z nich przebywając w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych zabiera leżący na biurku nóż i grozi jego użyciem, drugi obezwładnia policjanta i odbiera mu broń służbową. Trzymając funkcjonariusza od tyłu z przyłożoną do głowy bronią dwóch sprawców wychodzi z nim przed budynek jednostki i wsiada do nieoznakowanego radiowozu, po czym odjeżdżają w nieznanym kierunku. Trzeciemu z podejrzanych nie udaje się uciec. Po szarpaninie barykaduje się on w areszcie i bierze funkcjonariusza jako zakładnika – żądając podstawienia samochodu.

Do działań zostaje włączony policyjny negocjator, który w zamian za zwolnienie zakładnika, proponuje złagodzenie konsekwencji prawnych. Przedstawione propozycje zostają odrzucone. Zagrożone jest życie i drowie zakładnika. W związku z tym zostaje podjęta decyzja o podstawieniu samochodu, którego żąda sprawca. W momencie, gdy podejrzany wychodzi z aresztu z zakładnikiem trzymając cały czas nóż przyłożony do szyi, do akcji wkraczają antyterroryści, którzy odbijają zakładnika i obezwładniają mężczyznę.

O ucieczce z aresztu zostają powiadomione inne patrole i Straż Miejska. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy do działań zostają skierowani funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji. W tym samym czasie do jednostki dociera informacja, iż na drodze krajowej K 35 uciekinierzy z zakładnikiem zatrzymują cywilny samochód, z którego wyrzucają kierowcę i odjeżdżają skradzionym pojazdem. Przestępcy podpalają porzucony cywilny radiowóz.

Wezwani na miejsce strażacy gaszą podpalony samochód natomiast ekipa pogotowia udziela pomocy kierowcy, któremu skradziono samochód. W wyniku podjętych działań blokadowych w miejscowości Jaroszów policjanci zatrzymują uciekinierów z aresztu oraz uwalniają zakładnika.

Tak naprawdę to tylko szkolenie, którego celem było sprawdzenie współdziałania funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy z pozostałymi służbami: Strażą Pożarną, Pogotowiem Ratunkowym, Strażą Miejską oraz Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w zażegnaniu niebezpiecznej sytuacji.

Źródło: KPP w Świdnicy

Kanał wiadomości
Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w

3.500 porcji marihuany

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone