środa Czerwiec 19, 2019

Zatrzymao podejrzanego o kradzieże kratek ściekowych i pokryw włazów

2014.11.08 412 Wyświetleń Możliwość komentowania Zatrzymao podejrzanego o kradzieże kratek ściekowych i pokryw włazów została wyłączona
Fot. google images

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. Sprawca pokonując zabezpieczenia włamywał się do piwnic i altan na terenie miasta skąd zabierał najczęściej metalowe przedmioty. Podejrzany kradł również kratki ściekowe. Zrabowane w ten sposób mienie sprzedawał później w punktach skupu złomu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ustalili i zatrzymali 26-latka, który od sierpnia 2013 roku do października 2014 roku, na terenie miasta włamywał się do altan i dokonywał kradzieży przedmiotów metalowych. Ponadto jak wynika z zebranych dotychczas informacji i dowodów w sprawie, na koncie podejrzanego są też kradzieże kratek ściekowych i pokryw włazów, gdzie straty oszacowano na 8 tysięcy złotych. Zabrane w ten sposób mienie mężczyzna sprzedawał późnej w punktach skupu złomu.

Do jednego ze zdarzeń doszło w maju br., gdzie sprawca po uprzednim wyłamaniu zabezpieczenia zsypu do kotłowni dostał się do środka a następnie zabrał 48 sztuk zaworów kulowych do rozdzielni wody, 500 metrów przewodów elektrycznych, uszkodził licznik wody oraz instalację elektryczną. Straty powstałe w wyniku włamania wyniosły 6 tysięcy złotych.

W innym przypadku mężczyzna dokonał kradzieży pieca olejowego, agregatu prądotwórczego oraz mebli kuchennych. Straty poniesione przez właścicielkę altany wyniosły wówczas 20 tysięcy złotych.

Podejrzany był już wcześniej notowany przez Policję. 26-latek dobrowolnie poddał się karze 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy

Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w
Prokurator od 3 lat unika oskarżenia

Prokurator od 3 lat unika oskarżenia

Czy należy zlikwidować Straż Miejską?

Straż miejska nie wystawi już kierowcy mandatu

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone