środa Czerwiec 19, 2019

Objawy uszkodzenia tylnej belki w Peugeot 206

2018.01.11 541 Wyświetleń Możliwość komentowania Objawy uszkodzenia tylnej belki w Peugeot 206 została wyłączona

O samochodach marki Peugeot mówi się, że mają uśmiech. Faktycznie, to auta przyjazne użytkownikom, kierowcom w mieście, rodzinom, ale także tym, którzy dużo podróżują lub poszukują aut transportowych. Bogata oferta marki Peugeot zachwyca. Gdy pojawia się temat regeneracji zawieszenia, zaufaj nam – serwisowi, który od lat pracuje wyłącznie nad francuskimi autami.

Fachowa pomoc w regeneracji tylnej belki Peugeot 206

Model Peugeot 206 jest w Polsce niezwykle popularny i często spotykany. Jak wszystkie francuskie samochody, ma specyficzne zawieszenie, które – choć dobrze sprawdza się na drogach – co jakiś czas wymaga naprawy lub regeneracji. Takie części jak tylna belka, belka skrętna czy wahacz w modelu Peugeot 206 to nasza specjalność.

Posiadamy magazyn, do którego sprowadzamy oryginalne i zamienne części wykorzystywane we francuskich autach. Dzięki temu naprawa tylnej belki oraz regeneracja belki w modelu Peugeot 206 to nasz chleb powszechni. Posiadając odpowiedni sprzęt i wykwalifikowaną kadrę, przeprowadzamy te usługi w ekspresowym tempie, zachowując wszelkie standardy jakości.

Dużą popularnością cieszy się również model Peugeot Partner. To idealne wyważanie pomiędzy autem osobowym i dostawczym, dlatego sprawdza się tak w życiu rodzinnym, jak i przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Tylna belka, regeneracja belki Peugeot Partner? Nie musisz mówić nic więcej – wiemy, po jakie części sięgnąć i jak przeprowadzić naprawę. Oddamy Twój samochód z idealnym zawieszeniem.

Tylna belka Peugeot opanowana

To samo dotyczy modeli Peugeot 106, Peugeot 306, Peugeot 405 – wymiana tylnej belki, wahaczy, regeneracja; to wszystko wykonujemy w naszych zakładach w okolicach Poznania i Wrocławia, w samej Warszawie, a także w Krakowie. Współpracujemy między sobą, szkolimy się, korzystamy ze wzajemnych doświadczeń. Nasze usługi obejmujemy gwarancją na 36 miesięcy.

Dysponujemy sprzętem diagnostycznym i naprawczym idealnym dla samochodów firmy Peugeot. Sprowadzamy sprawdzone części, wykorzystujemy sprzęt i procedury kojarzone z najlepszymi standardami. Traktujemy Twój samochód jako indywidualne zlecenie, nowe wyzwanie. Z każdym dniem rośnie nasze doświadczenie. Tylne belki i inne elementy zawieszenia francuskich aut od dawna nie są już dla nas tajemnicą. Dlatego możemy Ci pomóc.

Objawy uszkodzenia tylnej belki w Peugeot 206

W procesie uszkodzenia tylnej belki możemy wyróżnić kilka etapów. Zareagowanie na objawy każdego z nich może oszczędzić pieniądze konieczne na wymianę belki.

Pierwszym objawem uszkodzenia belki który można zaobserwować bez demontażu belki z pojazdu to dźwięki wydobywające się z okolic tylnej osi. Są one spowodowane tarciem łożyska o powierzchnię gniazda. Owe zjawisko spowodowane jest powstawaniem luzów pomiędzy łożyskiem a gniazdem. Wynika to z niewystarczającego uszczelnienia fabrycznego, które przepuszcza wilgoć do wnętrza belki, a co z tym idzie doprowadza do powstawania korozji. Na tym etapie konieczna jest wymiana uszkodzonych łożysk lub w przypadku uszkodzenia gniazda w wahaczu, konieczna jest jego regeneracja wraz z kontrolą geometrii.

Drugim zauważalnym objawem jest zaburzenie geometrii tylnych kół w pojeździe. Górna część koła gwałtownie przesuwa się do wnętrza nadkola, w efekcie uszkadzając ogumienie. Również w przypadku gdy pojazd uczestniczył w wypadku drogowym w wyniku którego uszkodzeniu uległa tylna belka, wówczas to dolna część koła pochyla się do wnętrza nadkola, co skutkuje najczęściej uszkodzeniem ogumienia obu kół.

Ostatnim ekstremalnym objawem, jest całkowite unieruchomienie pojazdu. Może ono wynikać z pęknięcia któregoś z głównych elementów belki, pod wpływem osłabienia materiałów. Gdy uszkodzeniu ulegną drążki tylnej belki wówczas tył pojazdu może diametralnie się obniżyć. Na tym etapie konieczna jest gruntowna regeneracja tylnej belki, wraz z wymianą uszkodzonych podzespołów.

Jak działa tylna belka?

Podobnie jak w przypadku innego typu zawieszenia, również belka tylna składa się z elementów pełniących funkcję sprężyny, elementów które pełnią funkcję łącząco-prowadzące oraz elementy pełniące rolę amortyzatorów. Na tle innego rodzaju zawieszeń, tylna belka wyróżnia się możliwością rozebrania jej na części pierwsze. Każdy z elementów jest możliwy do demontażu, a w większości z elementów możliwa jest ich regeneracja. Wyróżniamy dwa rodzaje belki skrętnej montowanej w samochodach Peugeot, Citroen oraz Renault: belki rurowe oraz belki trapezowe.

Elementem resorującym w belce, są drążki skrętne. Stanowią one bardzo istotny element belki, mają bezpośredni wpływ na komfort podróży oraz na bezpieczeństwo. Budowa drążka jest bardzo prosta, są to pręty lub rury zakończone po obu stronach wieloklinem. Jeden koniec jest umieszczony we wsporniku poprzecznicy, natomiast drugi koniec umieszczony jest w wahaczu.

Ponadto w tylnej belce Peugeota 206 występują również drążki stabilizujące. Pełnią one rolę ogranicznika przechylania się nadwozia pojazdu podczas pokonywania zakrętów. Redukują również kołysanie się pojazdu podczas jazdy po nierównych drogach. Drążki tego typu umożliwiają również regulację wysokości samochodu, co ma znaczny wpływ na prowadzenie się pojazdu.

Zbieżność a uszkodzona belka skrętna

W przypadku kiedy nasza belka skrętna uległa uszkodzeniu, niemożliwe jest prawidłowe uszkodzenie zbieżności kół. Jeśli nasza belka jest przekrzywiona, wówczas nawet wielokrotne ustawianie zbieżności nie da zamierzonego efektu. Podczas jazdy samochód będzie skręcał w jedną ze stron jezdni.

Konieczna jest naprawa i regeneracja uszkodzonych elementów belki, a w przypadku gdy podstawa belki jest nieodwracalnie przekrzywiona wówczas konieczna będzie całkowita wymiana tylnej belki w Peugeot 206.

http://tylnabelka24.pl

Kanał wiadomości
Nie przegap aktualności śledź Swidniczanie.com i bądź na bieżąco!
Ładowanie...
0/5 - 0
Musisz się zalogować.
Wprowadzony w

Czy teren parku strzelnica nie kwalifikuje się do natychmiastowego zagospodarowania?

Powiązane wiadomości
Komentarze wyłączone